Odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej prof. Ewę Horbaczewską

Dnia 26 września 2019 roku, na ścianie kamienicy przy ulicy Dęblińskiej 11 w Sosnowcu, odsłonięta została pamiątkowa tablica upamiętniająca profesor Ewę Horbaczewską oraz założoną z jej inicjatywy (pierwszą sosnowiecką) Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki, z której wyszło wielu wybitnych artystów.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskeigo w Sosnowcu oraz Zagłębiowską Mediatekę, a patronat honorowy objął Prezydenta Miasta Sosnowca, pan Arkadiusz Chęciński.

Byliśmy tam i my! Uczestniczyliśmy w tym ważnym wydarzeniu na Placu Ćwierka, wraz z naszym pocztem sztandarowym, Sosnowiecką Orkiestrą Dętą, znamienitymi gośćmi, także z grona rodziny profesor Horbaczewskiej.

Delegacja społeczności naszej Szkoły –

Uczniowie klasy 1 h wraz z prof. Katarzyną Widerą

Serdeczne zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.