Odszedł Kazimierz Podsiadło

NewsyMożliwość komentowania Odszedł Kazimierz Podsiadło została wyłączona

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci absolwenta naszej szkoły, Pana Kazimierza Podsiadło. Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Wychowanków i Sympatyków Liceum. Przez kilkadziesiąt lat pełnił funkcję członka Zarządu. Zrezygnował zaledwie kilka lat temu, ze względu na stan zdrowia.

Z prawdziwą maestrią i profesjonalizmem współorganizował zjazdy rocznicowe absolwentów. Był inicjatorem działań na rzecz utworzenia Nagrody im. Waldemara Zillingera dla najlepszego fizyka, upamiętniającej wybitnego nauczyciela fizyki oraz dyrektora Liceum. Wraz kolegami z roczników maturalnych 1949 oraz 1973 ufundował nagrodę, która jest przyznawana od 1994 roku.
We wrześniu roku szkolnego 1948/1949 Pan Kazimierz rozpoczynał ostatni rok nauki w „Staszicu” i przygotowania do matury. We wrześniu 2018 roku robiliśmy plany dotyczące Jego udziału w jubileuszowym zjeździe absolwentów z okazji 70.lecia matury. Niestety, to spotkanie już się nie odbędzie…

Ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce dnia 21 września (piątek) o godzinie 12.30 na cmentarzu przy ulicy Mireckiego w Sosnowcu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress