Odyseja 2019 – relacja

NewsyMożliwość komentowania Odyseja 2019 – relacja została wyłączona

W dniach 29.03. – 01.04.2019 r. dwie Drużyny Odysei Umysłu w składzie:

Drużyna GM – z klasy 3 GA :
1. Aleksandra Straś
2. Lidia Stachurska
3. Roch Olesiński
4. Jakub Malinowski
5. Patryk Owczarek
6. Maciej Kawecki

oraz

Drużyna LO :
1. Mateusz Siegmund 2mat1
2. Maria Matysik 2mat1
3. Emilia Głowa 1b
4. Bartosz Dzieża 1b
5. Karolina Ćwieląg 1b
6. Barbara Szydło 1b
7. Wiktoria Strączek 1d

reprezentowały naszą Szkołę na Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Konkursu Kreatywności „Odyseja Umysłu” w Gdyni.

Drużyna Gimnazjalistów zajęła 4.miejsce w Polsce!
Drużyna Licealistów zajęła 5. miejsce w Polsce!

Gratulujemy Wam serdecznie wysokich (naprawdę zasłużonych!) miejsc, dziękujemy za Wasz twórczy trud i wysiłek i wspólną Odysejową przygodę w bieżącym roku szkolnym!

Dumne Trenerki:
prof. Małgorzata Morkis oraz prof. Katarzyna Widera

Relacja z Odysei
Ach, Odyseja Umysłu! Coroczne święto kreatywności, niekonwencjonalności, radości, dobrej zabawy, różnej jakości żartów, używania kleju na gorąco i wożenia dużej ilości różnej maści rekwizytów środkami lokomocji (w tym wypadku pociągiem i trolejbusami). Po wyjątkowo udanych Eliminacjach Regionalnych w Katowicach Drużyny LO oraz GM wyjechały na podbój ,,Miasta z Morza i Marzeń”.

W sobotę (30.03) późnym rankiem przekroczyliśmy próg Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni – choć Problemy Spontaniczne mieliśmy rozwiązywać dopiero po południu, pracy było co niemiara – w Rejonie Napraw musieliśmy jeszcze dopracować nasze Problemy Główne. Tak więc aż do godziny 14:00 podklejaliśmy, składaliśmy, cięliśmy i wierciliśmy.
Czas wypełniony ciężką pracą minął nam błyskawicznie. Zanim się obejrzeliśmy, znaleźliśmy się w sektorze PPNT przeznaczonym na ,,Spontany”. Zmianę dało się zauważyć prawie n natychmiastowo. Z wypełnionej gwarem rozmów i wielobarwnymi elementami scenografii części budynku przeznaczonej na przedstawienia przenieśliśmy się w ciche, puste i ustronne miejsce. Od razu dało się wyczuć ten niepowtarzalny klimat. Pomimo stresu i presji czasu świetnie poradziliśmy sobie z pozornie prostym, lecz (jak się później okazało) wymagającym namysłu i dużych pokładów inwencji twórczej pytaniem -,,Co ma dwie strony…?”

W niedzielę trzeba było wstać skoro świt – występ Drużyny LO odbywał się bowiem tuż po 8:00 rano! Licealiści oryginalnie i z humorem uporali się ze Szczwanym Mącicielem – nie dali się wciągnąć w tytułowe dla ich Problemu Głównego ,,Spory o Pozory”. Po 13:00 natomiast miała wystąpić Drużyna GM. I wystąpiła… po prawie dziesięciominutowej sesji ,,sucharów”, opowiadanych zarówno przez członków drużyny, jak i przez publiczność. Po takim rozładowaniu napięcia drużyna dała z siebie wszystko w na wpół improwizowanej opowieści o losach zmiennokształtnego Stworzenia, ukrywającego się przed poszukiwaczem. Przesłanie przedstawienia, mówiące o wadze dziecięcej radości w świecie opanowanym przez korporacje niewątpliwie poruszyły Sędziów i kibiców.

To już koniec! Buzujące w nas emocje po naszych występach zaczęły powoli opadać. Miesiące intensywnego wysiłku intelektualnego i fizycznego zostały zwieńczone w tak niesamowitych okolicznościach! Przyszedł czas na wypoczynek – obejrzenie występów innych drużyn.
Na Odysei bawiliśmy się wybornie, tak więc najtrudniejszą częścią całego wyjazdu było… pogodzenie się z koniecznością powrotu. Opanowana przez odysejowe szaleństwo Gdynia wydaje się być zupełnie innym światem – światem, do którego niewątpliwie będziemy chcieli powrócić za rok.

Jakub Malinowski 3 GA

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress