ODYSEJA UMYSŁU 2o18 – RELACJA

W edycji 2o17/2o18 Szkolna Drużyna Odysei Umysłu skonstruowała z powodzeniem autorski pojazd, którego zadaniem było zaprezentowanie swych możliwości w specjalistycznym trójboju.
Czas przygotowań i samego konkursu upłynął pod znakiem GRUSZKI. Choć rzecz działa się w scenerii iście wysypiskowej, myślą przewodnią całego przedsięwzięcia były szczytne i głębokie idee przyświecające wszystkim uczestnikom zdarzeń – z ekologią w tle!

Na ratunek gatunkowi wymierającej gruszy wyruszyły dwie Muszki-Konferansjerki, niezapomniany i arcyodważny Duet Pestki i Robaka, Papuga vel „Nie gwiazdorz” oraz Kokon, który przyczynił się do niespodziewanej transformacji pojazdu.

Nie obyło się bez szczypty ( czy też nawet całej garści) humoru, dystansu i ekwilibrystycznych wręcz zdolności balansowania na granicy profesjonalnej spontaniczności improwizowanej!
W kwestii statystyk – pniemy się w górę! To już trzeci rok Odysei Umysłu w Staszicu. W latach ubiegłych zajmowaliśmy 10., 11. oraz 16. miejsce w Polsce (dwie drużyny). W tym roku uplasowaliśmy się na 9. pozycji w kraju. Gratulacje, Drużyno!

W powyższych słowach kilku – oczami trenera – Gdyński Finał Odysei Umysłu podsumowała (profesor) Katarzyna Widera – asystent personalny Marzypków® XD.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress