Odyseja Umysłu – Sezon 2018-2019 oficjalnie uważamy za OTWARTY!

NewsyMożliwość komentowania Odyseja Umysłu – Sezon 2018-2019 oficjalnie uważamy za OTWARTY! została wyłączona

15-go września 2018 roku Odyseja Umysłu w Polsce obwieściła na swej oficjalnej stronie oraz na FB : Sezon 2018-2019 oficjalnie uważamy za OTWARTY!

Wszystkich Staszicaków zainteresowanych wzięciem udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kreatywności zapraszam do zgłaszania swoich ewentualnych kandydatur, które będę brać pod uwagę z zamysłem stworzenia Drużyny.

W tym celu:
A.) należy osobiście wpisać się na listę potencjalnych Odyseuszy (dostępna do środy, 19.09.2018r.) bezpośrednio u mnie, w sali 132.

B.) do piątku (21.09.2018r.) sklecić (i dostarczyć mi) „list motywacyjny odnośnie uczestnictwa w Odysei”, w którym (kreatywnie i na temat) opiszesz dlaczego chcesz wziąć udział w Konkursie, czym Twoja Osoba może zasilić Ducha Zespołu oraz jakimi talentami 🙂 dysponujesz.

Eliminacje regionalne odbędą się 2 marca 2019 roku w Katowicach, a (w razie awansu) Finał Ogólnopolski zorganizowany zostanie w ostatni weekend marca w Gdyni.

Katarzyna Widera (Staszicowski Trener Odysei)

Dla ciekawskich, (zarówno dla wtajemniczonych jak i nie), zamieszczam streszczenie jednego z tegorocznych konkursowych problemów długoterminowych – wszystkie pozostałe dostępne na www.odyseja.org Miłej lektury!

Problem 1: Ekipa Omeratunkowa W stworzonym przez zespół spektaklu szop imieniem Omer – uosobienie Odysei Umysłu – wyruszy w podróż do trzech różnych miejsc, gdzie wesprze kogoś w tarapatach i „uratuje sytuację”. Zabierze ze sobą zaufanego Pomocnika oraz jedną lub dwie walizki, mieszczące komplet elementów, z których zmontowany zostanie oryginalny OmeroMobil… Sterowany przez przynajmniej jednego jadącego na nim członka drużyny – wehikuł pozwoli ekipie Omera i Pomocnika zaradzić trzem problemom, wybranym z podanej listy. Za każdym razem wykona on w tym celu inną funkcję, pochodzącą z odrębnego zestawienia. Pomiędzy którymiś dwoma zadaniami pojazd zostanie rozłożony z powrotem na części, schowany do walizek i przeniesiony gdzieś indziej, skąd – po uprzednim ponownym wypakowaniu i poskładaniu go w całość – wyruszy w dalszą drogę. Na koniec, w dowód uznania dla dokonań OmeroMobilu, urządzona zostanie na jego cześć uroczysta parada.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress