OKO w OKO z rakiem Profilaktyka raka piersi

NewsyMożliwość komentowania OKO w OKO z rakiem Profilaktyka raka piersi została wyłączona

We wtorek 10 grudnia 2019 roku klasy maturalne uczestniczyły w spotkaniu z Katarzyną Stachowicz i Justyną Dec – działaczkami na rzecz walki z rakiem piersi. Ze szczerym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu, w trakcie którego dowiedzieliśmy się, jaka jest zachorowalność na poszczególne nowotwory wśród kobiet i mężczyzn, a także jak ważną rolę odgrywa profilaktyka zdrowotna. Prelegentki podzieliły się z nami swoimi poruszającymi historiami, które były również niezwykle motywujące. Z pewnością spowodują one wprowadzenie nowego, dobrego nawyku do naszej codziennej rutyny – regularnego badania piersi.

Istotne jest też to, że nie tylko profilaktyka, ale także styl życia wpływa na stan zdrowia. Uwarunkowań genetycznych wpływających na zwiększenie ryzyka zachorowania na nowotwór nie możemy zmienić, ale możemy poprawić to, w jaki sposób się odżywiamy oraz podnieść poziom aktywności fizycznej.

Z tego powodu w części warsztatowej spotkania przygotowaliśmy wspólnie zdrowe zamienniki słodkich kremów do kanapek, które zjedliśmy później ze smakiem. Mieliśmy też możliwość poćwiczenia badania piersi na fantomach pod okiem prowadzących warsztaty.
Ze spotkania wynieśliśmy cenną, a zarazem prostą lekcję: warto cieszyć się życiem i regularnie się badać, by móc się nim cieszyć jak najdłużej!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress