Olimpiada Solidarności i wizyta studyjna w Gdańsku

NewsyMożliwość komentowania Olimpiada Solidarności i wizyta studyjna w Gdańsku została wyłączona

W dniach 8-11 kwietnia uczeń naszego liceum Dariusz Kędra z klasy 2MA1 wraz z finalistami, którzy zajęli 2. i 3. miejsce – Piotrkiem z Częstochowy i Jakubem z Bielska-Białej – uczestniczył w wizycie studyjnej zorganizowanej w Gdańsku dla finalistów Olimpiady Solidarności.
Pierwszego dnia wizyty finalistów powitano kolacją i zorganizowano zajęcia grupowe, by przełamać bariery oraz pozwolić olimpijczykom bliżej się poznać.

Dnia drugiego oraz trzeciego Darek wraz z innymi finalistami brał udział w warsztatach dziennikarskich z autoprezentacji oraz w warsztatach filmowych. Równolegle opiekunowie drużyn wojewódzkich w poniedziałek brali udział w warsztatach z coachingu, a we wtorek zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

We wtorek wieczorem uczestników wizyty oprowadzono po zabytkach Gdańska. Uczniowie mieli szansę poznać historię tego legendarnego miasta. Co aktywniejsi mogli sobie zasłużyć na nagrody za dobre odpowiedzi na pytania dotyczące historii Polski zadawane przez przewodnika, który nie szczędził ciekawostek oraz czekolady wszystkim zainteresowanym.

W środę, ostatniego dnia pobytu na Wybrzeżu, olimpijczycy wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do Europejskiego Centrum „Solidarności” w celu zwiedzenia wystawy stałej muzeum. Na uczestnikach, poza samą ekspozycją, duże wrażenie wywarł sam budynek ECS-u oraz panorama Gdańska i terenu stoczni, którą można było podziwiać z tarasu widokowego na dachu budowli. Po lekkim obiedzie w restauracji ECS-u uczestnicy udali się na dworzec, by pożegnać Pomorze oraz udać się w podróż powrotną do swoich domów.

Darek wraz z finalistami 2. i 3. miejsca współtworzy drużynę reprezentującą województwo śląskie w trzecim, ogólnopolskim etapie olimpiady. W czerwcu wspólnie z nimi będzie walczył przed komisją o nagrodę główną: stypendium, indeks na UW lub UJ oraz bony do IPN-u.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress