Osłodzona lekcja biologii 2 BCH

NewsyMożliwość komentowania Osłodzona lekcja biologii 2 BCH została wyłączona

W środę 22 marca biologię w klasie 2BCH osłodziła wizyta pani diabetolog, dr Dominiki Rokickiej. Na pierwszej godzinie lekcyjnej wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat cukrzycy, dzięki czemu nie tylko przypomnieliśmy sobie nabytą wcześniej wiedzę, ale też znacznie ją poszerzyliśmy dostając informacje z pierwszej ręki. Następnie mieliśmy szansę teorię przełożyć na praktykę. Pani doktor pokazała nam w jaki sposób dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi glukometrem. Na całe szczęście wszyscy zmieściliśmy się w przyjętej normie.

Nauczyliśmy się również korzystać z penów do dawkowania zastrzyków insuliny. Jednak jako rozsądni przyszli lekarze, nie podjęliśmy się ryzyka związanego z śpiączką hipoglikemiczną i za króliki doświadczalne posłużyły nam specjalne gumowe ludziki i piłeczki antystresowe.

Dowiedzieliśmy się też, jak zareagować w sytuacji, gdy komuś cierpiącemu na cukrzyce w naszym towarzystwie nagle wzrośnie lub spadnie poziom cukru. Dzięki tej pouczającej lekcji teraz będziemy nie tylko mądrzejsi, ale również czujni i gotowi do działania.

Uczennica Daria Dziedzic

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress