Otyłość – epidemia XXI wieku Dzień Walki z Otyłością w Staszicu

NewsyMożliwość komentowania Otyłość – epidemia XXI wieku Dzień Walki z Otyłością w Staszicu została wyłączona

24 października w naszej szkole miał miejsce Dzień Walki z Otyłością.

Jak podkreśla wielu ekspertów, główną przyczyną nadwagi i otyłości, poza powikłaniami innych chorób i uwarunkowaniami genetycznymi, jest dostarczanie zbyt dużej ilości kalorii w stosunku do podejmowanego w ciągu dnia wysiłku fizycznego.

Dlatego też w czasie długiej przerwy Asia Gawlik, Ola Dudek, Julia Broen i Natalia Mikłuszka pomogły społeczności szkolnej spalić kalorie w rytmach zumby.

Wiemy że najlepszą metodą w walce z nadwagą jest zbilansowana i zdrowa dieta połączona z odpowiednio dużą dawką aktywności fizycznej.

Aby uświadomić młodzieży rozmiary problemu Młodzieżowy Zespół Promocji Zdrowia (Kasia Płóciennik, Natalia Czerenkiewicz, Natalia Babczyńska, Alicja Sikorska, Emilia Nyk, Natalia Piasecka, Olwia Grad, Julia Polak) przygotował odchudzające koktajle i jogurty. Fit koktajle sprawdzają się na diecie odchudzającej, ponieważ zawierają dużo błonnika, który przyspiesza utratę wagi oraz daje uczucie sytości na długo. Poznaliśmy przepisy na koktajle dietetyczne, dzięki którym szybciej możemy schudnąć i uzupełnić niedobory witamin w organizmie.

Jednak wielu Polaków jest wciąż mało aktywnych fizycznie. Według badania MultiSport Index 2019 blisko połowa z nas spędza w pozycji siedzącej ponad 5 godzin każdego dnia, a 36 proc. nie korzysta z żadnej formy aktywności fizycznej, włączając w to spacery.

WHO zaleca co najmniej 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego tygodniowo, czyli ponad 20 minut dziennie lub 30 minut przez pięć dni w tygodniu. Na taką aktywność składać się może szybki marsz lub inny wysiłek wytrzymałościowy o intensywności powodującej uczucie ciepła i przyspieszenie oddechu.

Ruszajmy się więc i odżywiajmy zdrowo!

Dziękuję wszystkim klasom pierwszym za przyniesienie produktów potrzebnych do zrobienia zdrowych koktajli.

Wioleta Garnik 🙂

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress