Piąty Dzień Festiwalu Języków Obcych

Piątek 29.01.2016
Szkolny Festiwal Języków Obcych powoli dobiega końca.
Uczniowie gimnazjum udali się do kina Helios, aby obejrzeć jeden z ostatnich hitów filmowych, czyli „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy”. Korzyść była podwójna. Gumisie z zainteresowaniem śledzili odwieczną walkę dobra z ciemną stroną mocy. Z drugiej strony był to doskonały trening rozumienia ze słuchu w języku angielskim. Ewentualne problemy rozwiewały polskojęzyczne napisy.

Również licealiści mogli zgłębiać tajniki języka angielskiego. Przygotowany przez p. mgr
L. Morawę wykład pt „Krótka historia języka angielskiego” pozwolił klasom II i III zapoznać się z ewolucją słownictwa na przestrzeni 1500 lat. Podczas wykładu pokazano również, w jaki sposób język angielski wpływa na rozwój innych języków, w tym np. na język niemiecki.

Następnie zaprezentowano anglojęzyczne piosenki o miłości, pragnieniach i problemach dnia codziennego. Uczniowie wysłuchali m.in. piosenki Billy Joela ‚We didn’t start the fire’, aby w dalszej kolejności przeanalizować ważne wydarzenia historyczne po II wojnie światowej.
Również grupa 2C miała możliwość odnieść się do ważnych wydarzeń historycznych, np. wojny w

Wietnamie. Inspiracją do dyskusji była adaptacja kultowego musicalu „Hair”, który uczniowie oglądali na zajęciach prowadzonych przez p. mgr M. Karlik.

Zachęcamy także do śledzenia naszej strony, gdyż wkrótce ukaże się wywiad przeprowadzony przez klasy gimnazjalne II GA i II GB z E. Starnes, który jako native speaker prowadzi zajęcia w naszej szkole