Planetarium w naszej szkole

NewsyMożliwość komentowania Planetarium w naszej szkole została wyłączona

Dzisiejsze lekcje geografii były trochę inne niż zawsze uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się w podróż w głąb wszechświata, Do Naszej szkoły zawitało Mobilne planetarium. Uczniowie klas trzecich mieli świetną powtórkę przed egzaminem . Przypomnieli i utrwali sobie wiedzę o planetach i ich księżycach w Układzie Słonecznym. W jaki sposób powstaje zaćmienie Słońca i Księżyca, i dlaczego księżyc robi się czerwony. Przypomnieli sobie Teorię Geocentryczą i Heliocentryczną, ruch wirowy Ziemi i jego następstwa, ruch obiegowy Ziemi i następstwa.

Dla pierwszaków był to materiał z podręcznika dowiedzieli się o górowaniu Słońca w różnych porach roku, Poznali gwiazdozbiory nieba północnego, Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Gwiazdę Polarną i dowiedzieli się „do czego nam służy”, orazz wiele innych ciekawostek o gwiazdozbiorach w różnych porach roku.

Drugie klasy poznały historię podboju kosmosu, poznali różne ciekawostki z głębi wszechświata czy Planet układu Słonecznego i ich księżyców. Uczniowie śledzili jak przebiegała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy dwoma mocarstwami: Związkiem Radzieckim i Stanami
Zjednoczonymi. Odbyli pierwszą podróż w kosmos z Jurijem Gagarinem i postawili pierwszy krok na Księżycu.

Wszyscy uczniowie przynajmniej na godzinę mogli zapomnieć o codziennych szkolnych trudach i pobujać w obłokach.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress