Po raz dwunasty zmagania z OKoP-em czas rozpocząć !

NewsyMożliwość komentowania Po raz dwunasty zmagania z OKoP-em czas rozpocząć ! została wyłączona

Zgodnie z genezą nazwy naszego konkursu, który jest rówieśnikiem znowelizowanej matury, przypominamy, że warto i trzeba strategicznie, logistycznie OKoP -ać się, zanim przystąpi się do zmagań egzaminacyjnych – w maju 2017 roku i w maju 2018…

Termin XII OKoP-u: 21 marca 2016 [poniedziałek] godz. 9:45 – 12:00.

Staszicowski XII Okołomaturalny Konkurs Polonistyczny adresujemy do licealistów klas 1 oraz klas 2. Uczestniczą wszyscy uczniowie z rozszerzeń humanistycznych [1 POL i 2 POL] oraz uczniowie z innych profili, którzy zgłoszą nauczycielowi języka polskiego wolę uczestnictwa [w terminie do piątku, 18 III].

OKoP – to trening przedegzaminacyjny, czyli zmierzenie się z wypracowaniem maturalnym.

LAUREATAMI POPRZEDNICH EDYCJI BYLI UCZNIOWIE, REPREZENTUJĄCY RÓŻNE PROFILE: matematyczne, biologiczne, politologiczne…

Podczas OKoP-u wybierasz jeden temat spośród zestawu kilku zaproponowanych i masz czas [ok. 120 – 130 minut] na napisanie wypracowania. W zestawie znajdą się tematy PP i PR [poziom podstawowy i rozszerzony].

Jedna osoba: autor(-ka) najlepszej pracy XII OKoP-u otrzymuje GRAND PRIX, czyli nagrodę książkową oraz stopień celujący z języka polskiego, wpisany jako ocena cząstkowa na II półrocze bieżącego roku szkolnego [waga oceny = 3].
Inne wyróżnione prace są honorowane w dwóch kategoriach [liczba wyróżnień nie jest limitowana i zależy od jakości napisanych prac]:
– wyróżnienie I stopnia, czyli stopień celujący jako ocena cząstkowa z języka polskiego w II półroczu [waga oceny = 3] ,
– wyróżnienie II stopnia, czyli stopień bardzo dobry jako ocena cząstkowa z języka polskiego w II półroczu [waga oceny = 3].
Rozstrzygnięcie XII OKoP-u na Staszicowskiej Gali Konkursów.

ZAPRASZAMY!
Organizatorki: polonistki IV LO im. S. Staszica – Bożena Karbownik i Barbara Strączek

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress