„Pomaganie jest dziecinnie proste”

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przebiegał pod hasłem: ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”. Wielu uczniów naszej Szkoły pomogło w organizacji tego wydarzenia, między innymi pełniąc funkcję wolontariuszy. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy dzielnie zbierali pieniądze do puszek, niektórzy nawet przez cały dzień. Kwestowaliśmy nie tylko w Sosnowcu, ale też tam, gdzie tylko poniosły nas nogi: w Będzinie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i wielu innych miastach. Z relacji wolontariuszy wynika, że ludzie byli bardzo hojni i życzliwi. Przez cały dzień towarzyszyła nam niezwykła atmosfera i masa pozytywnych emocji.
Wzorem lat ubiegłych niektórzy uczniowie wykazali się szczególną pomysłowością, występując w fantastycznych strojach, jak np. Szymon Koster z klasy 2MAT2, który pod herbem Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin zdecydował się kwestować w pełnej XV-wiecznej zbroi. Kacper Bronikowski z klasy 1b, należący do grupy SAT (Sosnowiec Airsoft Team), zbierał pieniądze wyposażony w cały swój sprzęt.

Dnia 23 stycznia odbyło się w naszej Szkole uroczyste podsumowanie zbiórki. Obecny na spotkaniu pan Janusz Kłosowicz – szef sztabu przy Szkole Podstawowej nr 45 – podziękował wszystkim wolontariuszom za ich trud, zaangażowanie, pomysłowość, rzetelność i skuteczność oraz wręczył tym „najlepszym z najlepszych” upominki. I tak w pierwszej 10 znaleźli się: Dawid Wiśniewski, który uzbierał kwotę 1715zł16gr, Oliwia Mróz – 1406zł62gr, Szymon Koster – 800,00zł, Aleksandra Dudek, Maciej Stanik, Izabela Wyderka, Agnieszka Bajer, Aleksandra Hetmańczyk, Kinga Kwiecień, Oliwier Maj. Niewiele mniejsze kwoty uzbierała kolejna 20 naszych wolontariuszy. Łącznie była to kwota 12 111,29zł., którą wsparliśmy Fundację WOŚP w zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w tę akcję, prof. Annie Matusewicz oraz obsłudze Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej nr 45 w Sosnowcu, z panem Januszem Kłosowiczem na czele, za pomoc i koordynowanie naszych działań oraz każdemu, kto przyczynił się, by nam pomóc.

Wszak trzeba pomagać codziennie, aż do końca świata…. i jeden dzień dłużej.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress