„Popatrz, co do ciebie mówię…”

NewsyMożliwość komentowania „Popatrz, co do ciebie mówię…” została wyłączona

Wystawy uczniowskich prac plastycznych mają w naszej szkole dość długą tradycję. Przez wiele lat stanowiły one część składową festiwalu staszicowskich talentów „oTwórz się…” , a na bieżąco można je oglądać w szkolnej galerii „Awangarda”.

Popatrz, co do ciebie mówię…” to tytuł wystawy prac plastycznych nauczycieli i uczniów naszej szkoły, zorganizowanej w ramach Festiwalu Nauk Humanistycznych. 9 grudnia w czasie wszystkich przerw mieliśmy okazję podziwiać rysunki, malarstwo, fotografie, karykatury oraz pirografikę.

Kilkunastu szkolnych artystów zgromadziło swoje prace w małej sali gimnastycznej. Otwarcia wystawy, przygotowanej przez prof. Annę Żelechowską, dokonał pan dyrektor Grzegorz Walotek. Pomysłodawczynią całości była pani profesor Bożena Wojciechowska-Karbownik, która ponadto zaprezentowała na wystawie kilka swoich niezwykłych obrazów akrylowych. Mieliśmy również okazję podziwiać rysunki Alicji Łazarskiej, Michała Kiercza, Magdy Jabłońskiej, Zosi Zarębskiej, Mai Szenkowskiej, Julii Dryps, Piotra Szenkowskiego (absolwenta), akwarele Edyty Jagody, karykatury Izy Sośniak, fotografie Oli Motyki i pirografiki- obrazy wypalane w drewnie, przygotowane przez Agnieszkę Jędryszczak.

Dziękujemy wszystkim szkolnym artystom za chwile refleksji, za barwy, kształty i całą tę magię, która towarzyszyła wystawie.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wystawy.