POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ HUMANITAS PODPISANE

NewsyMożliwość komentowania POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ HUMANITAS PODPISANE została wyłączona

8 grudnia 2015 zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu, reprezentowanym przez Dyrektora- mgr. Grzegorza Walotka a Wyższą Szkołą Humanitas, reprezentowaną przez Rektora- prof. dr. hab. Michała Kaczmarczyka. Na spotkanie z władzami uczelni zaproszenie przyjęli dyrektorzy blisko 30 placówek edukacyjnych z województwa śląskiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele sosnowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W ten sposób zainicjowana została pierwsza w regionie Sieć Współpracy Edukacyjnej, w ramach której strony wyraziły gotowość do realizacji wspólnych projektów naukowych, dydaktycznych, popularyzatorskich, kulturalnych i społecznych. Korzystna dla obu stron umowa pozwala na organizowanie warsztatów dydaktycznych, debat, sympozjów i wykładów gościnnych adresowanych do społeczności szkolnej wraz z udziałem i przy współpracy społeczności akademickiej WSH.

Podpisanie porozumienia poprzedził wykład dra Krystiana Dudka, pełnomocnika kanclerza WSH ds. PR, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, właściciela Instytutu Publico, dotyczący budowania wizerunku i promocji placówki edukacyjnej. Ten bliski każdemu dyrektorowi temat wykładu pokazał, że warto korzystać z ciekawych propozycji, które w swej ofercie proponuje WSH.

Partnerstwo ma na celu wzmocnienie potencjału szkolnictwa wyższego i wykorzystanie doświadczeń edukacyjnych, a przez to ugruntowanie społeczeństwa obywatelskiego i budowanie gospodarki opartej na wiedzy.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły – dzięki podpisanej umowie – będą z przyjemnością i korzyścią dla ich rozwoju uczestniczyć w wykładach, zajęciach, warsztatach i wydarzeniach istotnych dla środowiska edukacyjnego organizowanych przez WSH tj. Kongres Praktyków Biznesu, Forum Przedsiębiorczości czy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.