PRACOWNIA TWÓRCZA Z WIZYTĄ U MISTRZA LEONARDA

NewsyMożliwość komentowania PRACOWNIA TWÓRCZA Z WIZYTĄ U MISTRZA LEONARDA została wyłączona

W dniu 19 listopada 2017r. w Krakowie – Pracownia Twórcza brała udział w akcji finałowej PROJEKTU Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego FUTURE ARTIST – Twórcza kontynuacja 7.

Tegoroczna edycja była dedykowana twórczości współczesnego malarza Jerzego Nowosielskiego i każdy uczestnik miał za zadanie wykonać maskę abstrakcyjną inspirowaną malarstwem tego artysty. W ramach akcji happeningowej dla mieszkańców Krakowa uczestnicy zaprezentowali je publicznie w podcieniach Muzeum Narodowego w Krakowie. Następnie odszukali eksponaty związane z życiem i dziełem malarza na wystawach w Gmachu Głównym „#dziedzictwo#” oraz w Arsenale w Kolekcji Książąt Czartoryskich. Na zakończenie projektu wszyscy otrzymali maskotkę specjalnie uszytą na tę okazję oraz pamiątkową książkę pt.: „Alfabet sztuki dziecka.”
W programie znalazło się wiele interesujących działań, ale najważniejsze było spotkanie z najsłynniejszym dziełem Muzeum Narodowego „Damą z gronostajem” Leonarda da Vinci oraz Rembrandta, Matejki i innych.

W akcji wzięli udział uczniowie z klasy 2GA: Cok Natasza, Korus Katarzyna, Łysik Alicja, Miterska Aleksandra, Olesiński Roch, Rotarska Zuzanna, Smołucha Karolina, Straś Aleksandra. Może uda Wam się odgadnąć kto kryje się za maską w zdjęciach poniżej?

Organizator Projektu: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Koordynator – opiekun – Marzena M. Dolniak

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress