(Próby) Poloneza czas zacząć …

Jak co roku, tradycyjnie w naszej szkole odbędzie się wielki bal studniówkowy. W tym roku bal zaplanowany został na sobotni wieczór i noc 4 lutego 2017 r. Z przekazów naszych nauczycieli i rodziców wiemy, że to najważniejszy bal, taki którego nie zapomina się do końca życia. Bal u progu dorosłości ma jeszcze jeden wielki atrybut – to wielki sprawdzian, na którym – jak na wielki bal lub raut przystało trzeba wykazać się nie tylko dobrym humorem i towarzyską duszą lecz także gibkością swego ciała – bowiem bal zaczynamy … od poloneza.

Od wielu lat dbamy, aby ten dostojny polski taniec nie był tylko przysłowiową kulą u nogi naszej studniówki, ale jej wielkim otwarciem. Zatem zawsze starannie przygotowujemy się na próbach do zadania wykonania poloneza. Choreografia naszego poloneza zawłaszcza całą powierzchnię niemałej hali sportowej. Zwykle tańczymy w trzech grupach (oczywiście jednocześnie) przenikając choreograficznie grupy, aby zakończyć cały taniec w jednej wielkim zespole rozłożonym na całej powierzchni hali. To już tradycja, że obok najważniejszych tego wieczoru uczniów klas trzecich, poloneza wraz z nimi wiodą także nauczyciele i wychowawcy.

W tygodniu tuż po feriach czekają nas trudne lecz przyjemne próby. W czwartek, tuż przed studniówką – próba generalna, a później … wszystko się uda i dobrze wypadnie – jak zawsze.

Zapraszamy już teraz do obejrzenia naszego poloneza w sobotni wieczór – „na żywo”. Jak co roku do naszej szkoły na wielkie otwarcie balu studniówkowego zapraszamy – rodziców, babcie i dziadków, rodzeństwo naszych trzecioklasistów i wszystkich sympatyków naszego liceum.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress