Projekt z języka niemieckiego

Dnia 20.04.2017 uczniowie z grup lektoratowych 2A2 i 2D2 brali udział w projekcie z języka niemieckiego pt. „Sommer spielerisch lernen”. W zabawowy sposób uczestnicy zostali zapoznani ze słownictwem związanym z wakacjami. Uczniowie Staszica współzawodniczyli w rozgrywkach z kolegami i koleżankami z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

Warsztaty przygotowane przez studentów filologii germańskiej miały zadanie poszerzyć słownictwo z zakresu wakacje i czas wolny. W tym celu zostało przygotowanych siedem stacji, gdzie uczniowie mieli możliwość wykonywania różnych zadań. Jednym z nich było „koło fortuny”. Wylosowana przez grupę kategoria zawierała liczne pytania, na które należało odpowiedzieć a prowadzący przyznawał punkty. Kolejnym ciekawym zadaniem była popularna gra „wisielec”, podczas której uczniowie musieli odgadnąć słówka. Również ciekawym ćwiczeniem był „głuchy telefon”, podczas którego uczniowie mieli się skoncentrować na strojach – oczywiście związanych z wakacjami.

Podsumowaniem projektu była znana wszystkim „familiada”. Drużyny z konkurujących szkół miały za zadanie podawać skojarzenia do pojawiających się na ekranie kategorii.
Warsztaty przebiegły w wesołej i przyjaznej atmosferze, wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój, choć za oknami wciąż panuje pogoda zimowo – wiosenna.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress