Promocja zbiorów opowiadań napisanych na konkurs „Misja – książka!”

15 grudnia Ridero rozpoczęło głosowanie w konkursie „Misja – książka!”. Z tej okazji tego właśnie dnia w naszej szkole odbyła się prezentacja zbiorów opowiadań, które już są w internecie, stworzonych przez uczniów naszej szkoły. W tegorocznym konkursie udział wzięły dwie drużyny (każda bardzo liczy na Wasze głosy, o czym za chwilę).

Na piątkowym spotkaniu, poprowadzonym przez Natalię Deptułę i Konrada Gluzę z klasy 2hum uczniowie kilku klas mieli możliwość bliższego przyjrzenia się samemu konkursowi, jego zasadom, tematowi i charakterystyce. Dowiedzieli się między innymi, że składa się on z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest głosowanie internautów – każdy odbiorca może zagłosować na jeden z wystawionych do konkursu zbiorów. O przejściu do etapu drugiego zadecyduje liczba głosów. W drugim etapie o zwycięstwie decyduje jury złożone ze znawców literatury, którzy oceniają poziom artystyczny opowiadań.

W drugiej część spotkania nastąpiła prezentacja dwóch zbiorów, które biorą udział w konkursie: „Nowy dom” i „Senatus Populusque Ravrium”. Uczestnicy konkursu pokrótce opowiedzieli o przebiegu swojej pracy i ostatecznych jej efektach oraz przeczytali fragmenty swoich prac. Całe spotkanie podsumowała część, w której widzowie mogli zadawać pytania autorom.

Zapraszamy do oglądania zdjęć ze spotkania.

Tekst przygotowała Gabriela Płatek z kl. 2hum