Przedstawiamy nagrodzonych maturzystów! Rok 2016 był rokiem urodzaju…

NewsyMożliwość komentowania Przedstawiamy nagrodzonych maturzystów! Rok 2016 był rokiem urodzaju… została wyłączona

NAGRODY I MEDALE DLA WYBITNYCH ABSOLWENTÓW
Niezwykle cenionym wyróżnieniem w tradycji Liceum im. S. Staszica jest przyznawanie nagród uczniom-absolwentom, którzy okazali się najlepsi w różnych dziedzinach, poczynając od dyscyplin naukowych.

Najstarszą w historii Liceum jest Nagroda im. Romana Barańskiego. Jest zawsze przyznawana dwojgu maturzystom, poczynając od 1987 roku.

W 2016 – Nagrodę im. Romana Barańskiego dla Najlepszych Absolwentów otrzymali: PIOTR SIDOROWICZ i JULIA NAWARO.

Nagrodę im. Jerzego Horskiego dla najlepszego polonisty, przyznawaną od 26 lat, uzyskał PIOTR SIDOROWICZ z klasy 3 MAT2.

Nagrodę im. Andrzeja Jagiełłowicza dla najlepszego geografa – dostała PAULINA GWOŹDZIK z klasy 3 MAT3.

Nagroda im. Jerzego Reflera dla najlepszego przyrodnika – trafiła do ALEKSANDRY MOTYKI z klasy 3 BCH.

Nagroda im. Henryka Nowakowskiego dla najlepszego sportowca – JAKUB HAŁADUS z klasy 3 MAT2.

Nagroda im. Violetty Piaseckiej dla najlepszego historyka – ŁUKASZ KOŻUSZEK z klasy 3 MAT1.

Nagrodą im. Wojciecha Fularskiego – za barwną osobowość, która wzbudza sympatię i szacunek, wyróżniono: JAKUBA HAŁADUSA z klasy 3 MAT2 (laureat tej nagrody zostaje wyłoniony w drodze głosowania, przeprowadzonego wśród społeczności szkolnej).

Nagroda specjalna Fundacji Timken Polska – dla rzutkiego społecznika: TOMASZ MAKOWSKI z klasy 3 MAT2.

Nagroda specjalna im. Stanisława Bomskiego – dla najlepszego matematyka: MARCEL GRONIAK z klasy 3 MAT1.

Nagroda specjalna im. Marii Polańskiej – dla najlepszego romanisty: JULIA NAWARO z klasy 3 MAT1.

Nagroda specjalna im. księdza Adama Bartkiewicza – dla najbardziej uczynnego i pomocnego absolwenta: EWELINA MENDELA z klasy 3 BCH.

Nagroda Specjalna Fundacji Szkolnej im. S. Staszica – dla olimpijczyka, który zgłębiał tradycje kultury: KRZYSZTOF MATYSZKIEWICZ z klasy 3 MAT1.

Nagroda Specjalna HUMANITAS (przyznana po raz pierwszy) – dla najlepszego anglisty: JAKUB MUSZYŃSKI z klasy 3 BCH.

Nagroda Specjalna Dyrektora IV LO im. S. Staszica (przyznana po raz pierwszy) – dla absolwenta z najwyższymi ocenami na świadectwie ukończenia liceum: ALEKSANDER MIKUSZEWSKI z klasy 3 MAT1.

Od 1985 r. Rada Pedagogiczna Liceum corocznie przyznaje Medale dla Wybitnych Absolwentów. Tytułem tym wyróżniani są najlepsi z najlepszych, czyli olimpijczycy i zawodnicy konkursów ogólnopolskich. Spośród Maturzystów Rocznika 2016 otrzymali to niezwykłe wyróżnienie (nazwiska w porządku alfabetycznym): DOMINIKA BANAŚ, MARCEL GRONIAK, ŁUKASZ KOŻUSZEK, TOMASZ MAKOWSKI, JULIA NAWARO, PIOTR SIDOROWICZ, ADAM STANO.

ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA LICEUM Z WYRÓŻNIENIEM (CZYLI „Z PASKIEM” ) W ROKU 2016 UZYSKALI:

• Aleksander Mikuszewski
• Julia Nawaro
• Agnieszka Kałużna
• Jakub Filipiak
• Marcel Groniak
• Łukasz Kożuszek
• Tomasz Bielawski
• Piotr Sidorowicz
• Nikola Tatara
• Aleksandra Motyka
• Damian Piasecki
• Dominika Banaś
• Paulina Wójcik
• Emilia Stachurska
• Michał Wyszyński
• Natalia Kowalska
• Ewelina Mendela
• Adam Stano
• Aleksandra Bogusz
• Tomasz Makowski

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH NAGRODZONYCH!

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.