NewsyMożliwość komentowania RAFAŁ OGÓREK Z III MAT-POL W III ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z FIZYKI została wyłączona

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH jest zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do intensywniejszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych: matematyki, fizyki, chemii i geografii ( to przedmioty konkursowe) oraz lepsze przygotowanie jej do podjęcia studiów technicznych.

Zakres wymaganej wiedzy wykracza poza obecnie obowiązująca podstawę programową. Zawody odbywają się na szczeblach szkolnych, okręgowych, i centralnym. Zawody I stopnia odbywają korespondencyjnie lub w ramach organizowanego przez AGH ‚roku zerowego’. Aby awansować do kolejnego etapu, trzeba z poprzedniego uzyskać co najmniej 70% możliwych do zdobycia punktów. Osoby, które zdobędą minimum 70% punktów w zawodach centralnych, otrzymują tytuł laureata.
Laureaci olimpiady „Diamentowy indeks AGH” są przyjmowani na studia na tej uczelni z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Dzielą się oni na trzy kategorie w zależności od liczby punktów zdobytych w finale, a podział ten decyduje o możliwości wyboru poszczególnych kierunków studiów.

Rafał spróbował swoich sił w zmaganiach z fizyki i znalazł się już o krok od tej możliwości. Trzymajmy kciuki 18 marca!