Rajd Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy i obchody miejskie 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Trójkącie Trzech Cesarzy

W dniu 10 listopada 2017 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica po raz drugi wzięli udział w tej patriotycznej, a zarazem turystycznej imprezie zorganizowanej przez sosnowieckie PTTK i Urząd Miejski w Sosnowcu. Na miejscu zbiórki pod kościołem św. Jacka w Sosnowcu otrzymaliśmy od organizatorów pamiątkowe plakietki i w dobrych humorach rozpoczęliśmy rajd. Po siedmiu kilometrach marszu ulicami Niwki, a potem wzdłuż potoku Bobrek (trasa była mało uczęszczana), dotarliśmy w pełnym składzie na Trójkąt Trzech Cesarzy. Tam wspólnie z Prezydentem Miasta Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim, wiceprezydentem Zbigniewem Byszewskim i przewodniczącym Rady Miasta Wilhelmem Zychem złożyliśmy hołd Polakom walczącym o niepodległą Polskę. Po otrzymaniu dyplomów uznania zasiedliśmy przy ognisku do biesiady niepodległościowej. Trochę brakowało śpiewu patriotycznych pieśni, w którym uczniowie Staszica w poprzednim roku przewodzili. Pośpiewamy w środę na lekcji historii.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.