Razem w cyberprzestrzeni – usłyszeć obraz w mediach społecznościowych

Odbywająca się w ubiegłym tygodniu IV edycja Tygodnia Przyjaźni i Tolerancji ukierunkowana była na promowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami. 28.11.2018 r. uczniowie klas Id oraz 2BCH mieli okazję wziąć udział w wykładach i interaktywnych warsztatach poświęconych audiodeskrypcji oraz dostępności cyfrowej. Spotkanie, odbywające się pod hasłem „Razem w cyberprzestrzeni – usłyszeć obraz w mediach społecznościowych”, poprowadziła pani dr Izabela Mrochen z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego uczestnicy mieli okazję nie tylko dowiedzieć się, czym jest audiodeskrypcja i jakie znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami ma zapewnienie dostępności cyfrowej stron internetowych, ale także zapoznali się ze sposobem tworzenia tanskrypcji. Podjęli również próbę opracowania własnych opisów filmu krótkometrażowego, ułatwiających jego recepcję osobom niewidomym i słabowidzącym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w galerii.