Rejonowy Konkurs Recytatorski z Twórczości literackiej Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II „Miłość mi wszystko wyjaśniła”

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie, którego celem jest: – ukazanie bogactwa osobowości papieża św. Jana Pawła II przez obcowanie z jego twórczością literacką i jej wartościami etycznymi, moralnymi,patriotycznymi,dydaktycznymi

– uwrażliwienie na kulturę żywego słowa

– upamiętnienie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły

Zasady uczestnictwa:

– Szkoła może zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie 4 uczestników

– Zgłoszenia należy kierować tylko na adres mailowy koordynatorów, do 11 maja 2020r.

– Należy wypełnić i nadesłać poniższe formularze zgłoszenia

– Każdy uczestnik przygotowuje jeden dowolnie wybrany utwór poetycki lub fragment poematu Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II

– Wyboru konkursowych utworów można dokonać korzystając z następujących publikacji:

Karol Wojtyła „Poezje,dramaty,szkice”

Jan Paweł II „Tryptyk Rzymski”

lub innego dowolnego wydania dzieł poetyckich Karola Wojtyły

Kryteria oceny:

– Dobór repertuaru i jego dostosowanie do indywidualnych cech recytatora

– Ogólne wrażenia artystyczne, kultura słowa

– Opanowanie pamięciowe utworu

Uczestnik może uzyskać maksymalnie 25 punktów. Łączny czas recytacji nie może przekraczać 5 minut. Recytacji może towarzyszyć tło muzyczne.

Termin:

Recytacja odbędzie się 18 maja 2020r. ( w poniedziałek) o godz. 12, w budynku naszej szkoły!

Koordynatorzy konkursu:

mgr Anna Matusewicz- tel. 607-753-761 matusewicz.anna33@gmail.com