Rekolekcje Wielkopostne 2016

NewsyMożliwość komentowania Rekolekcje Wielkopostne 2016 została wyłączona

„KTO JEST MOIM TRENEREM?”

9 marca rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje, mające na celu pomóc w duchowym przygotowaniu się do Świąt Wielkiej Nocy.

Pierwszego dnia społeczność szkolna miała okazję posłuchać konferencji ks. Jacka Garusa na temat grzesznej kondycji człowieka, jego przywiązań i ran spowodowanych przez nieustannie powtarzające się upadki.

Ksiądz rekolekcjonista nie zatrzymał się tylko na tym. Przypomniał, że Miłosierdzie Boże jest większe od wszelkiego grzechu i cierpienia, o czym zapewnia św. Jan Ewangelista w słowach:

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16).

Drugiego dnia była okazja do wysłuchania świadectw Piotrka i Jacka z zespołu „Wyrwani z niewoli” oraz ich refleksji nad wartością życia. Nie zabrakło oczywiście wspólnej modlitwy przez śpiew, muzykę i ruch.

Ostatni dzień to czas na spowiedź św. i wspólną Eucharystię, która niejako zakończy ten czas szczególnego działania Pana Boga, a jednocześnie umożliwi wkroczenie w głębszy wymiar ludzkiego i Boskiego życia.

Otwórzmy się więc na Boże działanie. Zapraszam Was! Przyjdźcie i zaczerpnijcie ze Źródła zbawienia! AMEN!!!

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z rekolekcji.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress