ROK RELACJI W STASZICU!

NewsyMożliwość komentowania ROK RELACJI W STASZICU! została wyłączona

Rok Relacji (#RR) to ogólnopolska akcja, która ma na celu aktywne i praktyczne promowanie dobrych relacji w szkole, zarówno na linii nauczyciel-uczeń, jak i uczeń-uczeń, nauczyciel-rodzic czy nauczyciel-nauczyciel. Dobra relacja to podstawa każdej formy edukacji, to początek motywacji do działania – dla ucznia i nauczyciela.

Jak mówi inicjatorka akcji, Marta Rosińska (wieloletni nauczyciel języka angielskiego, znana i ceniona autorka publikacji do nauki języka angielskiego, trener nauczycieli) :

„Akcja wpisuje się w nowoczesne potrzeby polskich szkół, potrzeby, które wykraczają poza nauczanie przedmiotowe. Chodzi o pracę nad stworzeniem tzw. socjalnego kapitału szkoły, którego powstanie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dbamy o to, jak traktujemy siebie nawzajem, kiedy wiemy, w jaki sposób się komunikować i dzielić pomysłami na ulepszanie szkolnej rzeczywistości. Nie chodzi tylko i wyłącznie o organizowanie wspólnych imprez integracyjnych, ale o rzeczywiste działania na rzecz skutecznej komunikacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi. Socjalny kapitał szkoły jest także podstawą do zdobywania kompetencji społecznych i obywatelskich, co stanowi priorytet we współczesnej edukacji.”

Patronat honorowy nad akcją objęła pani Profesor Alicja Gałązka (Uniwersytet Śląski), wybitny psycholog, edukator oraz pan Profesor Jacek Pyżalski, pedagog z pasją i propagator budowania relacji w szkole. Ambasadorem Roku relacji w naszej szkole jest Aleksandra Kiełtucka.

Już wkrótce Sosnowiecki Dzień Roku Relacji w naszej szkole!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress