Rozdanie nagród w Śląskim Konkursie Matematycznym

W piątek 12 maja finaliści Śląskiego Konkursu Matematycznego i członkowie koła matematycznego z klasy 1Mat1 uczestniczyli w zakończeniu XIV edycji ŚKM. W gościnnej sali Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego uczniowie wysłuchali wykładu „Czy średnia logarytmiczna ma generator?” profesora dra hab. Romana Gera. Rozległa wiedza naszych uczniów dotycząca nierówności pomiędzy średnimi: arytmetyczną, geometryczną, harmoniczną i potęgową, powiększyła się o interesujące zagadnienia dotyczące średniej logarytmicznej. Świat lematów, twierdzeń i ich dowodów stanął otworem przed młodymi pasjonatami matematyki.
Po wykładzie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Rozdane zostały nagrody dla najlepszych matematyków i listy gratulacyjne dla ich opiekunów dydaktycznych. Dyplomy odebrali finaliści: Bartosz Głowacki (2MAT1) i Michał Mrozek (1MAT1), a wyróżnienie w finale konkursu zdobył Kacper Karoń (2MAT1). Gratulujemy!

Doświadczenia zdobyte w bieżącym roku z pewnością pomogą pierwszoklasistom w przyszłorocznych przygotowaniach i zaowocują udziałem w kolejnym finale tego prestiżowego konkursu.

Michał Mrozek, 1Mat1