Rozpoczęcie roku

NewsyMożliwość komentowania Rozpoczęcie roku została wyłączona

To szkoła, w której od zawsze można było spotkać wyjątkowych ludzi o nietuzinkowej osobowości – zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli”.

 

Pod tymi słowami wystartował nowy rok szkolny 2015/2016 w Staszicu. O godzinie 7:45 rozpoczęła się uroczystość powitania pierwszych klas liceum i gimnazjum, którą poprowadzili Piotr Sidorowicz (przedstawiciel SU) oraz Zuzanna Bartosik i Michał Domagała (tegoroczni absolwenci naszej szkoły). Nowi uczniowie byli najważniejszymi uczestnikami uroczystości, bo

 

„w centrum […] zainteresowania zawsze był uczeń , jego potrzeby i jego rozwój.”

Nie można jednak powiedzieć, że pierwszoklasiści byli jedynymi bohaterami pierwszego dnia szkoły. Od 1 września nowym dyrektorem Staszica został profesor Grzegorz Walotek, niezwykle ceniony nauczyciel matematyki i ukochany wychowawca wspomnianych absolwentów.

 

Pan dyrektor, który także ukończył Staszica, wie, że ma przed sobą niełatwe zadanie „bycia kontynuatorem tej pięknej i bogatej tradycji, a jednocześnie reformatorem dbającym o wysoki poziom kształcenia i wychowanie ku nowoczesności”. Nasza szkoła zawsze bowiem łączyła w sobie te dwie (wydawałoby się ) sprzeczności – szacunek dla osiągnięć już 120 letniej historii i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom nowego pokolenia uczniów.

 

W szkole jednak to nie jedyna zmiana: pan profesor Marek Dudek został wicedyrektorem; pracę zaczynają nowi nauczyciele; a całe grono pedagogiczne wróży szkole pomyślność (dosłownie – więcej na ten temat mogłaby powiedzieć pan profesor Hassa alias wróżka).

 

Wszyscy czują, że „ten nowy rozdział w historii Staszica, który dziś rozpoczynamy będzie jednym z piękniejszych”

 

Rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu uważam za otwarty !!!”

Wszystkie wyróżnione cytaty pochodzą z przemówienia pana dyrektora Grzegorza Walotka.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z rozpoczęcia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress