Rozpoczynamy pomoc dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów

16 września nowe wolontariuszki z naszej szkoły wraz z Panią Wioletą Garnik odwiedziły Dom Aniołów Stróżów w Sosnowcu.

Uczennice Oliwia Oracz, Emilia Andres, Martyna Misiak, Zosia Stanek, Wiktoria Wiejak i Paulina Adamczyk zostały zapoznane z zadaniami klubu.
Paweł Kurtyka wychowawca placówki opowiedział dziewczętom o klubie, który na co dzień pomaga dzieciom z pogórniczych i pohutnicznych dzielnic Śląska i Zagłębia.
Dom Aniołów został stworzony dla blisko trzydzieściorga dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Prowadzone są tam zajęcia edukacyjno-wychowawcze, oferujące pomoc psychologiczną, warsztaty wspierające rozwój oraz kształcące umiejętności m.in. matematyczne, językowe ruchowe, artystyczne .

Nasze uczennice będą wspierać podopiecznych placówki w odrabianiu lekcji grach i zabawach. Cieszymy się że są wśród społeczności szkolnej osoby gotowe do pomocy i otwarte na potrzeby innych.
Życzymy wytrwałości i satysfakcji z pracy z dziećmi.

Wioleta Garnik☺