RUSYCYŚCI Z I D2 NA UŚ

NewsyMożliwość komentowania RUSYCYŚCI Z I D2 NA UŚ została wyłączona

11 grudnia młodzi rusycyści z naszego liceum już kolejny raz odwiedzili pobliski budynek Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem byliśmy zaproszeni na 3 lekcje otwarte z cyklu „Tego nie znajdziesz w podręczniku- muzyka rosyjska”.

Już pierwsze z zajęć wprowadziły nas w bardzo taneczny i śpiewający nastrój. Obejrzeliśmy rosyjską wersję znanego talent show” The Voice of Poland”, który w Rosji nazywa się ” Gołos”- co znaczy głos. Posłuchaliśmy znanych przebojów, ale również w bardzo przyjazny sposób nauczyliśmy się nowych słówek i rozwiązaliśmy kilka interesujących ćwiczeń.

Z kolei na drugiej lekcji obejrzeliśmy kultową rosyjską bajkę „Wilki i zając”. Główni jej bohaterowie też wykazali się dużym talentem, bo na scenie podziwiać mogliśmy fragmenty uznanych utworów Piotra Czajkowskiego, Włodzimierza Wysockiego i Ałły Pugaczowej.

I na koniec, na lekcji „Co wiecie o rosyjskiej muzyce ludowej” przypomnieliśmy sobie  piosenki, które słyszeliśmy już nie raz. Bo, kto nie zna Kalinki- Malinki, Katiuszy, piosenki o Choince, itp. I właśnie ta ostatnia piosenka wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wraz z Maszą i Niedźwiedziem zaśpiewaliśmy ją kilka razy. Mamy nadzieję na dalsze szlifowanie naszych wokalnych talentów na lekcjach języka rosyjskiego.

Dzisiejsza wizyta na UŚ była bardzo pożyteczna i …wesoła. Już od teraz czekamy na kolejne wyjście na niezwyczajne lekcje języka rosyjskiego!!!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress