Rusycyści z wizytą w VIII LO w Katowicach

NewsyMożliwość komentowania Rusycyści z wizytą w VIII LO w Katowicach została wyłączona

6 lutego uczniowie naszej szkoły uczący się języka rosyjskiego wraz z Panią prof. Agatą Kaczyńską  wzięli udział w Dniu Kultury Rosyjskiej organizowanym przez VIII LO w Katowicach. Tematem przewodnim spotkania była Syberia. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych wykładów zarówno w języku polskim, jak i rosyjskim. Dotyczyły one kultury, mieszkańców, flory i fauny, geografii oraz historii tej azjatyckiej części Rosji. Swoją obecnością zaszczycił nas podróżnik, który opowiedział nam o przygodach, które spotkały go podczas jego wielokrotnych wypraw na Syberię. Wśród mówców znalazł się także uczeń klasy 1a – Wojtek Starczewski, który w  ciekawy sposób przedstawił najważniejsze elementy syberyjskiej kultury w malarstwie i literaturze. Mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tej, jak się okazało nie tylko mroźnej krainy w gronie osób zainspirowanych pięknem tego kraju.

W przerwie mogliśmy” ogrzać się w „Syberyjskiej Kawiarence”, gdzie ugoszczono nas naprawdę” po rosyjsku”- herbatą (również z konfiturą) i bułeczkami (one były ciut mniej rosyjskie, ale pyszne…).

Wiedza, którą posiedliśmy o Syberii była ogromna. Teraz trzeba ją tylko uporządkować, o co z pewnością zadba na lekcjach języka rosyjskiego prof. A.Kaczyńska.
Pobyt w katowickim „matematycznym” liceum był przedłużeniem i dopełnieniem Festiwalu Języków Obcych, który odbywał się w naszej szkole w ubiegłym tygodniu.
W znakomitych humorach opuszczaliśmy mury bardzo gościnnego VIII Liceum w Katowicach z nadzieją, że za rok taki Dzień odbędzie się u nas…

Iza Wyderka

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress