Sosnowiczanka obroniła doktorat na Uniwersytecie w Bristolu

Jolanta Marzec to sosnowiczanka obdarzona niezwykłym matematycznym umysłem. Ta filigranowa i wyjątkowo skromna kobieta kilka miesięcy temu obroniła doktorat na Uniwersytecie w Bristolu.

Najłatwiejszy wybór był, żeby szukać uniwersytetu w Anglii, głównie ze względu na język. Przeglądałam mniej więcej na rankingi angielskich uczelni, Bristol był dość wysoko, wiedziałam od początku, że chciałabym robić coś z teorii liczb, algebry, tam ten zakład wydawał się dość duży, więc postanowiłam spróbować.

– wspomina dr Jolanta Marzec, absolwentka Uniwersytetu w Bristolu.

To, że matematyka potrafi być pasjonującą nauką dr Marzec zauważyła na lekcjach Grzegorza Walotka w IV L.O. im S. Staszica w Sosnowcu.

Trochę ta moja pasja został zaszczepiona może przez profesora Walotka tutaj w szkole. On zawsze dzielił się swoją pasją, zawsze był uśmiechnięty, radosny i przez to może też własnie była zachwycona tak odmiennością studiów na uniwersytecie i to ciągle się tak we mnie rozwijało.

– mówi dr Jolanta Marzec.

Grzegorz Walotek, były nauczyciel matematyki Jolanty Marzec cieszy się z sukcesów swojej uczennicy.

Dziś to dla mnie bardzo wzruszający dzień bo przyjeżdża do nas absolwentka, uczennica, która uczyłem przez 3 lata matmy. Świetna dziewczyna, niesamowicie skromna, utalentowana pamiętam, że zawsze rozwiązywała zadania w nietypowy sposób, kreatywny umysł. Jolanta to niesamowicie pracowita osoba.

– komentuje Grzegorz Walotek, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 im. St. Staszica w Sosnowcu.

Zdobyty doktorat na prestiżowej brytyjskiej uczelni to niejedyne sukcesy Jolanty Marzec.

Doktorat skończyłam kilka miesięcy temu, broniłam się dopiero w maju, natomiast już od kwietnia udało mi się dostać pozycję postdoc’a na Uniwersytecie w Durham. Pozycja postdoc’a ma to do siebie, że jest to praca naukowa z drugą osobą nad konkretnym problemem. W moim przypadku jest to jeden rok, więc już od października będę szukać nowej pracy i miejmy nadzieje, że znowu mi się uda znaleźć zatrudnienie na uczelni.

-opowiada dr Jolanta Marzec.

My trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery zawodowej utalentowanej sosnowiczanki, która swoim przykładem pokazuje, że matematykę można pokochać.