Sosnowiecki Dzień Roku Relacji

NewsyMożliwość komentowania Sosnowiecki Dzień Roku Relacji została wyłączona

Z dumą zapraszamy nauczycieli, liderów edukacji, dyrektorów, coachów i psychologów na szczególne i jedyne w naszym regionie wydarzenie, które mamy przyjemność organizować w naszej szkole: DZIEŃ ROKU RELACJI W SOSNOWCU.

Rok Relacji #RR to ogólnopolska oddolna akcja, która ma na celu aktywne i praktyczne promowanie dobrych relacji w szkole, zarówno na linii nauczyciel-uczeń, jak i uczeń-uczeń, nauczyciel-rodzic czy nauczyciel-nauczyciel. Dobra relacja to podstawa każdej formy edukacji, to początek motywacji do działania – dla ucznia i nauczyciela. Rok Relacji zainicjowany został przez Martę Rosińską – wieloletnią nauczycielkę, uznaną autorkę podręczników do języka angielskiego, trenerkę nauczycieli:

„Akcja wpisuje się w nowoczesne potrzeby polskich szkół, potrzeby, które wykraczają poza
nauczanie przedmiotowe. Chodzi o pracę nad stworzeniem tzw. socjalnego kapitału szkoły, którego powstanie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dbamy o to, jak traktujemy siebie nawzajem, kiedy wiemy, w jaki sposób się komunikować i dzielić pomysłami na ulepszanie szkolnej rzeczywistości. Nie chodzi tylko i wyłącznie o organizowanie wspólnych imprez integracyjnych, ale o rzeczywiste działania na rzecz skutecznej komunikacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi.

Socjalny kapitał szkoły jest także podstawą do zdobywania kompetencji społecznych i obywatelskich, co stanowi priorytet we współczesnej edukacji.”

Patronat honorowy nad akcją objęła pani Profesor Alicja Gałązka (Uniwersytet Śląski), wybitny
psycholog, edukator oraz pan Profesor Jacek Pyżalski, pedagog z pasją i propagator budowania relacji
w szkole. Ambasadorem Roku Relacji w naszej szkole jest Aleksandra Kiełtucka wspierana przez Dyrekcję Liceum.

Zapraszamy na serię czterech merytorycznych i inspirujących warsztatów prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i psychologów w piątek 29 marca, godz. 16:00-20:00.

Program w załączniku. Udział w sesjach jest BEZPŁATNY, szkolenie zakończone uzyskaniem certyfikatu.

Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa poprzez rejestrację na stronie:
https://rokrelacjisosnowiec.konfeo.com

Czekamy na Was!

Zobacz program

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress