Spotkanie bogatej treści, czyli rozmowa Klubu Polityki z Kają Puto.

NewsyMożliwość komentowania Spotkanie bogatej treści, czyli rozmowa Klubu Polityki z Kają Puto. została wyłączona

Równo w południe, w poniedziałek 10 października w naszej szkole zagościła pani Kaja Puto, absolwentka naszego gimnazjum z roku 2007. Jest ona dziennikarką zajmującą się problematyką szlaków migracyjnych uchodźców w paśmie zachodnio-śródziemnomorskim. Pisywała dla tak znamienitych gazet jak Wyborcza, Polityka i wiele innych. Spotkanie, które miałam okazję przeprowadzić wraz z Aleksandrem Jurą pozwoliło nam poznać Kaję (gdyż prosiła nas żebyśmy zwracali się do niej ‚na Ty’) od zupełnie innej strony. Opowiedziała nam nieco o swoich wspomnieniach związanych ze szkołą, ale to nie wszystko… Dyskutowaliśmy na bieżące tematy polityczne, co spowodowało, że nikt z uczestniczących w spotkaniu zarówno uczniów jak i nauczycieli nie odczuwał nudy. Spotkanie pozostawiło pewien niedosyt, gdyż na rozmowę mieliśmy zaledwie 45 minut, ale mam nadzieję, że był to jedynie wstęp do kolejnych (licznych!) spotkań z tą wybitną absolwentką w naszej szkole.

Agnieszka Starczewska

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.