Spotkanie z Mistrzem – Panem Profesorem Jerzym Buzkiem posłem do Parlamentu Europejskiego

W ramach działającego w naszym Liceum Uczniowskiego Klubu Polityki, 21 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie młodzieży klas medialno-prawnych z posłem do Parlamentu Europejskiego – Panem prof. Jerzym Buzkiem. Poza uczniami uczestniczyli w nim także Pani Senator RP – Joanna Sekuła oraz prof. Janusz Kubicki. Całość prowadzili dwaj nasi uczniowie – Jakub Kopeć i Jakub Bąchor. W trakcie trwającego ponad półtorej godziny spotkania Pan Profesor mówił przede wszystkim o stojących przed młodym pokoleniem wyzwaniach, które dotyczą ekologii i dbania o naszą planetę. Dużo uwagi poświęcił także przyszłości Unii Europejskiej i jej bieżącym problemom. Interesującą częścią spotkania były odpowiedzi na pytania publiczności, a dotyczyły one ewentualnej akcesji kolejnych państw do Wspólnoty oraz relacji na linii UE- Ukraina, a także UE-Białoruś.

Na koniec Profesor zaprosił Staszicaków do udziału w organizacji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, serdecznej atmosferze i było okazją do zetknięcia się z wybitnym politykiem i nietuzinkową osobowością – prawdziwym Mistrzem. Mogliśmy też poznać wiele faktów, ocen i opinii, do których nie mamy na co dzień dostępu.

Spotkanie przygotował Jakub Kopeć.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.