Spotkanie z siatkarzem – rozmowy nie tylko o sporcie

12 listopada 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu „Sport moim wyborem” , którego organizatorami byli Marcin Prus oraz przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji. Marcin Prus jest wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej na pozycji środkowego. W 1997 roku w Bahrajnie zdobył mistrzostwo świata juniorów, tam został wybrany MVP całego turnieju. Niestety, jego obiecującą karierę przerwały kontuzje. Dzisiaj jest dziennikarzem i namawia młodych ludzi do uprawiania sportu.

Celem spotkania było ukazanie zgubnych skutków zażywania dopalaczy oraz pokazanie sportu jako alternatywnego sposobu na życie. Pan Marcin Prus w interesujący sposób opowiedział o ścieżce kariery sportowej, podzielił się z uczniami refleksjami na temat życiowych priorytetów oraz przestrzegł przed eksperymentami ze środkami psychoaktywnymi. Nasi uczniowie mieli również okazję do przymierzenia strojów reprezentacji Polski oraz założenia złotego medalu, który nasi siatkarze zdobyli na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w naszym kraju.

W drugiej części nasz gość przeprowadził konkurs – odbicie piłki siatkowej do kosza, w którym brali udział zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Na najlepszych czekały nagrody. Zegarek otrzymał Maksym Zając z klasy IGB, karnety na basen – Grzegorz Flak z klasy IIGB, a bon do sklepu Empik – Jakub Wspaniały z klasy IIIGM. Po spotkaniu uczniowie mogli wziąć autograf od pana Marcina oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zachęcamy do przeglądania galerii ze spotkania.