STASZIC GŁÓWNYM BOHATEREM HOPE FESTIVAL 2016!

NewsyMożliwość komentowania STASZIC GŁÓWNYM BOHATEREM HOPE FESTIVAL 2016! została wyłączona

Dnia 29 października 2016 roku w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego odbył się Koncert Finałowy Hope Festival. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Katowice.

Hope Festival to ogólnopolski projekt kulturalny wspierający rozwój młodych talentów, stąd też obecność przedstawicieli naszej szkoły na tej uroczystości. Wszak w Staszicu uzdolnionych uczniów nie brakuje, co powszechnie wiadomo nie od dziś.

Podczas Gali Młodych Talentów, która stanowiła pierwszą część Hope Festival, Kapituła Polskiego Towarzystwa Kulturalnego uhonorowała laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Wśród nich znalazł się nasz kolega Jakub Antosiewicz – laureat 38 Olimpiady Wiedzy Historycznej. Specjalne wyróżnienie dla IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica jako szkoły wspierającej i promującej uzdolnioną młodzież – z rąk przedstawiciela władz miasta Katowice – odebrał dyrektor mgr Grzegorz Walotek. W drugiej części imprezy, w ramach Koncertu Finałowego Hope Festival Sawa Bańka zaśpiewała piosenkę Krystyny Prońko pt. „Deszcz w Cisnej”. Ten występ to ogromne wyróżnienie dla naszej uczennicy, ponieważ znalazła się w ścisłej czołówce 10 finalistów z całej Polski.

Jakubowi i Sawie serdecznie gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że dzięki takim uczniom Staszic pnie się coraz wyżej po drabinie sukcesu ! Jesteśmy z Was dumni !
To jednak nie koniec niespodzianek i naszej, staszicowskiej „obecności” na Hope Festival. Miłym zaskoczeniem była dla nas osoba pani prof. Agnieszki Morawskiej, która wystąpiła w roli współprowadzącej tę uroczystość.

Śmiało zatem można rzec, że tego dnia Staszic stał się głównym bohaterem Hope Festival, zapisując się w historii tej imprezy jako szkoła wielu talentów ( zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli ) .

Tak miło rozpoczęty sobotni wieczór swoim koncertem uświetniła prawdziwa gwiazda wieczoru – Justyna Steczkowska. Wybitnie utalentowana wokalistka zaśpiewała największe swoje przeboje. Publiczność zgromadzoną na widowni oczarowała pięknym aksamitnym głosem, uwiodła olśniewającym wyglądem i porwała niebywałą energią.

Przedstawicielom Polskiego Towarzystwa Kulturalnego, które jest organizatorem Hope Festiwal, dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy tak pięknej i wartościowej inicjatywy, jaką jest krzewienie nauki i kultury wśród młodzieży.

scan0007

scan0008

Serdecznie zapraszamy do przeglądania mini galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress