„Staszic” na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu znalazł się w gronie 28 placówek, w których w przyszłym roku powstaną tzw. Zielone Pracownie. W piątek 16 grudnia w Katowicach odbyła się gala, podczas której nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursów „Zielona Pracownia 2016″ ogłoszonych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i wręczenie dokumentów potwierdzających zwycięstwo.

W uroczystości udział wzięli uczniowie naszej szkoły, a także wicedyrektor szkoły pan dr Marek Dudek oraz pani dr Ewa Mróz, nauczycielka biologii i jednocześnie autorka nagrodzonych projektów.

Pracownia biologii p.n. „Bioróżnorodność Zagłębia Dąbrowskiego” została nagrodzona w dwóch konkursach „Zielona Pracownia_projekt” oraz „Zielona Pracownia” łączną kwotą 37 500 zł. Konkurencja w tym roku była bardzo duża, a do konkursów zostało zgłoszonych w sumie 164 projekty.

Pracownia p.n. „Bioróżnorodność Zagłębia Dąbrowskiego” powstanie w „Staszicu” już w przyszłym rok. Więcej na temat gali, ale także pracowni i konkursów można przeczytać tutaj

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.