„STASZIC” współorganizatorem konferencji „Nauczanie dwujęzyczne w szkole”!

NewsyMożliwość komentowania „STASZIC” współorganizatorem konferencji „Nauczanie dwujęzyczne w szkole”! została wyłączona

W dniu 24.10.2018 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach odbyła się konferencja dla nauczycieli pt. „Nauczanie dwujęzyczne w szkole”. Nasze liceum było współorganizatorem tego wydarzenia.

W ramach trwającego projektu Erasmus Plus Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej – „Tradycja i nowoczesność” – rozwój kompetencji językowych i metodycznych nauczycieli IV LO w Sosnowcu w zakresie nauczania dwujęzycznego nasi nauczyciele dzielili się swoim doświadczeniem w zakresie nauczania przedmiotów w języku angielskim z wykorzystaniem metody CLIL.

W panelu teoretycznym swoje wystąpienie miała p. prof. Aleksandra Kiełtucka, która podzieliła się ze słuchaczami swoim przepisem na CLIL na lekcjach języka obcego.

W panelu praktycznym warsztaty poprowadzili:

– p. prof. Mariola Plewnia i p. prof. Jolanta Grzywnowicz (metoda CLIL na lekcjach matematyki),

– p. prof. Katarzyna Luksa (metoda CLIL na lekcjach historii),

– p. prof. Agnieszka Morawska (metoda CLIL na lekcjach wychowania fizycznego),

– p. prof. Romuald Hassa (metoda CLIL na lekcjach chemii).

Profesjonalnie przygotowana konferencja spotkała się z uznaniem uczestników. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia te staną się inspiracją dla nauczycieli do stosowania nowatorskich form i metod pracy.

Nauczyciele IV LO

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.