Staszic wyróżniony przez Śląski Uniwersytet Medyczny

Wyjątkowe znaczenie dla naszego Liceum miała tegoroczna inauguracja roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W piątek 4 października w imieniu dyrektora szkoły miałam zaszczyt brać udział w Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 oraz odebrać z rąk Rektora prof. dra hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego list gratulacyjny dla IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu za uplasowanie się w pierwszej dziesiątce rankingu SUM wśród liceów na podstawie największej liczby absolwentów przyjętych na studia w 2018 roku.

To dla naszej szkoły i dla uczniów profilu biologiczno – chemicznego duże wyróżnienie. Nie tylko nasi uczniowie kontynuują naukę na Uniwersytecie Medycznym, ale jeszcze są dużą i dobrą reprezentacją „staszicaków” na SUM-ie, co zostało zauważone
i docenione.

Wyróżnienie ma dla mnie tym większe znaczenie, że właśnie w roku 2018 studia na Uniwersytecie Medycznym rozpoczynali wychowankowie mojej klasy i to dzięki swej determinacji i intensywnej pracy spełniają teraz swoje marzenia, a nasza szkoła została zauważona przez władze SUM-u.
Jako ich wychowawczyni, a także nauczyciel biologii, jestem z nich bardzo dumna i życzę im dalszych sukcesów
dr Ewa Mróz