Staszicanka finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

NewsyMożliwość komentowania Staszicanka finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została wyłączona

Paulina Adamczyk z kl. 3BP (humanistycznej) została finalistką tegorocznej ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tytuł finalistki OLiJP zwalnia z matury z j. polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz z części ustnej egzaminu z tego przedmiotu (na świadectwie maturalnym z każdego egzaminu z j. polskiego Paulina będzie miała 100% punktów). Uzyskanie tytułu finalistki ułatwi też Paulinie rekrutację na wiele kierunków studiów humanistycznych na różne uczelnie w Polsce. Z powodu zagrożenia koronawirusem MEN zdecydował o odwołaniu w tym roku szkolnym etapu centralnego olimpiad przedmiotowych i nieprzyznawaniu uczestnikom olimpiad z listy ministerialnej tytułu laureata. Tytuły finalistów przyznano na podstawie zakwalifikowania się do zawodów centralnych olimpiad, a o tym decydowały punkty zdobyte podczas etapu okręgowego. Staszicanka w zawodach okręgowych OLiJP na Uniwersytecie Śląskim zdobyła najwięcej punktów w woj. śląskim. Gratulujemy dużego sukcesu naukowego! Laury były tuż-tuż!