Staszicowscy matematycy podbijają Warszawę!

NewsyMożliwość komentowania Staszicowscy matematycy podbijają Warszawę! została wyłączona

W czwartek 13 września na Politechnice Warszawskiej odbyła się pierwsza część IV Dnia Popularyzacji Matematyki – część przeznaczona dla uczniów gimnazjum i liceum. Najdzielniejsi, gotowi do poświęceń dla zdobywania wiedzy, staszicowscy matematycy stawili się wczesnym rankiem na peronie i wyruszyli w podróż do stolicy.

Po przybyciu na miejsce mieliśmy jeszcze trochę czasu na zwiedzanie nowoczesnego budynku uczelni, pełnego światła, wpadającego do środka przez szklane ściany. Program DPM był naprawdę bogaty, dlatego każdy mógł wybrać najlepsze, jego zdaniem, wykłady, choć nierzadko wybranie jednego w danym bloku stanowiło problem. Ostatecznie niektórzy poznawali matematyczne problemy i ich informatyczne rozwiązania, inni zajmowali się twierdzeniem Banacha o punkcie stałym, a jeszcze inni zdobywali wiedzę, jak nie dać się zwieść magii hazardu (przy pomocy łańcuchów Markowa).

Wracać do domu nie było łatwo, ale niestety czas biegnie nieubłaganie i emocjonujące wykłady o tajemnicach matematyki zostaną zastąpione codziennymi lekcjami. Mimo tego, droga powrotna pełna była rozmów i żartów, a naszym Gumisiom starczyło nawet energii do tańczenia w przedziale.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress