Staszicowscy Wolontariusze w Regionalnym Centrum Wolontariatu

27.XI. we wtorek uczniowie szkolnego wolontariatu wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach –
,,Jak sprawnie pracować w wolontariacie – organizacja działań”

Na zajęciach wszyscy musieli powiedzieć, czym jest dla nich wolontariat, jakie są zadania wolontariusza i jakimi cechami powinien wyróżniać się wolontariusz?

Dowiedzieli się o obowiązkach organizacyjnych i prawnych wolontariusza.

Zobaczyli, jak ich rówieśnicy działają w swoich szkołach, grupowo i indywidualnie. Dają radość innym, pomagają, pracują, wspierają biednych, chorych i potrzebujących.

Na koniec zajęć musieli przygotować plakat zachęcający dzieci, osoby niepełnosprawne i osoby starsze do stworzonego przez siebie przedsięwzięcia. Wszyscy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie, wymyślili cel, zadbali o znalezienie sponsora i atrakcji dla swojej grupy.
Z warsztatów wszyscy wyszli z przekonaniem że:

warto pomagać, dawać radość i uśmiech 🙂 potrzebującym.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.