STASZICOWSKA BOHEMA ZNÓW TRIUMFUJE!

W ostatnich dniach listopada sześcioro utalentowanych Staszicaków zmierzyło się z uczniami śląskich i zagłębiowskich szkół średnich w Konkursie Piosenki Europejskiej „Gala złotej nutki” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury i Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jaworznie.

Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach – solistów i zespołów – i aż pięcioro z nich zostało nagrodzonych.

W kategorii zespoły 1. miejsce zajęli maturzyści: Alicja Padula i Bartosz Kosiński. Alicja przy akompaniamencie Bartosza podbiła serca jury i publiczności mistrzowskim wykonaniem „Je suis malade” Lary Fabian.

Drugie miejsce również przypadło naszej szkole – zajęły je siostry bliźniaczki Natalia i Martyna Mikłuszka z klasy 2. Dziewczyny zaprezentowały w duecie piosenkę „Big girls don’t cry” z repertuaru Fergie. Miejsce na podium zawdzięczają swojemu wdziękowi oraz subtelności, udowadniając, że czasem wystarczy gitara i świetny wokal, aby tworzyć piękno.

W konkursie brali udział również soliści: Damian Nowak z klasy 2b i Jakub Szkutnik z 3BCH. Jakub z rąk jury otrzymał nagrodę specjalną.

Rolę opiekuna i wsparcia pełniła podczas obu festiwalowych dni pani profesor Katarzyna Widera.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress