Staszicowski koncert w Muzie

NewsyMożliwość komentowania Staszicowski koncert w Muzie została wyłączona

Kolejny etap projektu CitiPart za nami.

5 stycznia 2016 r. w Sali Koncertowej Muza w Sosnowcu na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum, zagrali, zaśpiewali i zatańczyli uczniowie i absolwenci IV LO im. S. Staszica i VI LO im. J. Korczaka. Koncert odbył się w obecności honorowych gości: Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Wilhelma Zycha, radnych, przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Ap. Małgorzaty Czapli oraz dyrektorów zaangażowanych w projekt liceów: Grzegorza Walotka, Marka Wiewiórowskiego i Doroty Leszczyńskiej.

Na dobry początek koncertu, jako gwiazda wystąpił zespół Animators. I już wtedy zrobiło się „staszicowsko”, bo solistą zespołu jest Bartek Bednarczukabsolwent Staszica z roku 2008.
Zaraz po Animatorsach rozpoczęła się główna staszicowska część imprezy.

W karnawałowym klimacie, w niezwykle zróżnicowanym repertuarze, począwszy od polskich piosenek z lat 60., przez przeboje zespołu ABBA, Jessie J, Celine Dion, Grupy Dżem, zespołu happysad, do przebojów z musicalu Metro, bawiliśmy się około godziny. Oprócz wokalistów na scenie pojawili się, jak zwykle obecni w takich koncertach gitarzyści, ale byli też skrzypkowie tworzący staszicowską grupę Mo Carta. Koncert jeszcze bardziej urozmaiciły i power podkręciły występy tancerzy. A było na co popatrzeć, bo tańczyły 3 pary mistrzów i prawdziwych zawodowców.

Po naszej staszicowskiej niezwykle dynamicznej części koncertu na scenę weszli artyści z Korczaka. Ich program wypełniła mistrzowsko wykonywana muzyka klubowa – chillout, nu jazz i inne wyrafinowane gatunki muzyczne. Artyści grali i śpiewali naprawdę na niezwykle wysokim poziomie. Na zakończenie koncertu wystąpiła artystka z LO im. E. Plater. Wszak hasło tej części projektu CitiPart brzmiało „Solidarność”.

I w tym właśnie duchu – solidarności, współpracy i przyjaźni koncert zakończyli goście honorowi – Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i przewodnicząca Zarządu Hospicjum Małgorzata Czapla. Goście nie tylko dziękowali uczniom i nauczycielom, wyrażali pełną akceptację dla idei projektu, ale dając ponieść się karnawałowemu nastrojowi włączyli się do wspólnej zabawy i wraz z chórem złożonym ze wszystkich artystów wieczoru brawurowo odśpiewali i odtańczyli przebój grupy The Beatles „Twist and Shout”.

Mamy nadzieję, że publiczność szczelnie wypełniająca Muzę dobrze się bawiła, a dobry nastrój zwiększył hojność naszych widzów i będziemy mogli przekazać znaczącą kwotę na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum.
Dalszy ciąg CitiPart nastąpi.

W staszicowskiej części koncertu wystąpili (w kolejności pojawiania się na scenie):
Sawa Bańka, Karol Mokrzycki, Anna Lis, Zofia Narowska, Miłosz Maj, Małgorzata Szczepek, Zuzia ŁykoAleksander Jaworski, Adam Stano, Oskar Strumiński, Wiktor Nogajczyk.

Tancerze (w kolejności pojawiania się na scenie):
Kinga Kraska i Dawid Płaniak, Ludwika Pudełko i Michał Duda, Magdalena Siulińska i Łukasz Urbankiewicz.

Gospodarze koncertu: Emilia Stachurska i Michał Wyszyński

Scenariusz i organizacja: Sławomira Dziewięcka

Asystent produkcji: Sylwia Wardyń

Pomoc techniczna: Bartek Zakrzewski, Kamil Krochmal

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z koncertu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress