Staszicowski Turniej Retoryczny dla gimnazjalistów i ósmoklasistów

NewsyMożliwość komentowania Staszicowski Turniej Retoryczny dla gimnazjalistów i ósmoklasistów została wyłączona

Zapraszamy gimnazjalistów i ósmoklasistów do udziału w I Staszicowskim Turnieju Retorycznym, który odbędzie się 13 grudnia 2018 roku w IV LO im. S. Staszica z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu. Ruszamy w samo południe, o godzinie 12.00.

Chcesz być w przyszłości prawnikiem, politykiem, dziennikarzem, specjalistą od public relations, aktorem, a może mówcą motywacyjnym lub duchownym, spróbuj swoich sił w sztuce dobrego mówienia (ars bene dicendi), czyli retoryce, która w ostatnich latach przeżywa w Polsce prawdziwy renesans, a od wielu lat jest ważnym składnikiem edukacji szkolnej m. in. w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech oraz Francji.

Przygotuj samodzielnie i wygłoś krótkie przemówienie (do 3 minut), którego ideą przewodnią będą słowa XIII-wiecznego filozofa, Rogera Bacona: Znajomość języków jest bramą do wiedzy.

Do 5 grudnia 2018 roku czekamy na Twoje zgłoszenie. Regulamin turnieju, karta zgłoszenia oraz adres, na który należy przesłać przemówienie i wypełnioną kartę, znajdują się w załączniku. Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:

Regulamin

Karta zgłoszenia

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress