Staszicowskie Spotkania z Nauką – „Język angielski à la Staszic”

NewsyMożliwość komentowania Staszicowskie Spotkania z Nauką – „Język angielski à la Staszic” została wyłączona

W ramach Staszicowskiego Spotkania z Nauką 26.03.2019 w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych z Sosnowca oraz Jaworzna, wraz z ich opiekunami. XI edycja tego wydarzenia odbyła się pod hasłem „Język angielski à la Staszic.” Czworo anglistów przeprowadziło zajęcia pokazowe, a tematyka była naprawdę zróżnicowana: Pani prof. Stecka skupiła się na powrocie do przeszłości powtarzając z Naszymi gości czasy oraz konstrukcje gramatyczne wyrażające przeszłość; Pani prof. Ryłek-Kostowska ukazała, jakie historie mogą kryć się za nietypowymi zdjęciami, Pani prof. Kiełtucka wprowadziła uczniów w tajniki narzędzia edukacyjnego Quizlet, powtarzając przy jego pomocy efektownie oraz efektywnie wybrane zagadnienia do egzaminu ósmoklasisty, a Pan prof. Budak przybliżył projekt B. Stanton’a Humans of NY i przedstawił różne sposoby pracy z tekstem oraz rozwijania kreatywności. Zwieńczeniem XI Staszicowskiego Spotkania z Nauką było spotkanie z Samorządem Uczniowskim, prezentacja dt. nauczania dwujęzycznego wygłoszona przez Pana prof. Budaka oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną naszej szkoły.