STASZICOWSKIE SPOTKANIA Z NAUKĄ ROZPOCZĘTE!

W ramach cyklu Staszicowskich Spotkań z Nauką 20 listopada odwiedzili nas uczniowie klasy III z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Zwiedzając rozmaite zakamarki naszej Szkoły, poznawali „staszicowskie metody nauczania,”  a także dowiadywali się wielu ciekawostek u źródeł, czyli u nas, uczniów. Na pierwszej godzinie lekcyjnej nasi goście sami wyznaczali wartość przyspieszenia grawitacyjnego za pomocą wahadła matematycznego. Kolejna lekcja upłynęła na obserwacji zajęć fizyki w klasach o profilu rozszerzonym. Gospodarzem trzeciej lekcji był Pan Dyrektor Grzegorz Walotek. Odbyła się także prezentacja prowadzona przez Szymona Kostera, Wiktorię Szymczak i Marcina Szekiela z klasy 1MAT2 dotycząca staszicowskiej strony internetowej, profili oddziałów oraz anegdotek na temat szkoły. Nie zabrakło też okazji, by przekonać się jak wygląda dwujęzyczność – w trakcie lekcji matematyki po angielsku, prowadzonych przez prof. M. Plewnię i prof. J. Grzywnowicz.

W rolę czujnych opiekunów wcielili się tego dnia uczniowie klasy 1MAT2, którzy służyli pomocą podczas oprowadzania po szkole i w czasie lekcji.

Kto wie…? Może spotkamy się z Wami, drodzy Gimnazjaliści za rok o tej porze? Ale to Wy będziecie wtedy oprowadzali przybyłych gości… jako pierwszoklasiści?

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.