Sto lat, Panie Janie!

Dnia 10 stycznia 2018 roku mija setna rocznica urodzin Pana Jana Strzeleckiego, „Chłopaka z Sielca”, Honorowego Patrona naszej szkoły. Pan Jan, absolwent z roku 1938, harcerz i drużynowy „Błękitnej Dwójki” , żołnierz kampanii wrześniowej 1939 roku położył wielkie zasługi dla rozwoju naszej szkoły i miasta. Jego działalność społeczna została doceniona przez władze Sosnowca, które w 2008 roku uhonorowały Go odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Sosnowca.
Pan Jan Strzelecki był kombatantem wojennym odznaczonym między innymi Krzyżem Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Wyjątkową sympatią otaczał wszystkich absolwentów. Przez wiele lat żegnał maturzystów słowami „Kolejne stado opuszcza swoje gniazdo”. To właśnie z jego inicjatywy powstała Fundacja Szkolna im. S. Staszica oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Sympatyków, które działa prężnie do dziś i to w dwóch sekcjach.

Obecny na wszystkich szkolnych uroczystościach, zawsze zorientowany w sprawach szkoły i jej absolwentów- takim pozostanie w naszych wspomnieniach.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress