Studniówka – 23.01.2016

NewsyMożliwość komentowania Studniówka – 23.01.2016 została wyłączona

Sobotni wieczór. Przed IV Liceum S. Staszica zajeżdżają limuzyny. Z każdej najpierw wysiada mężczyzna, który otwiera z wdziękiem drzwi swojej partnerce. Z wnętrza limuzyny n wyłania się błyszcząca szpilka, a zaraz za nią cała postać damy o wdzięcznej sylwetce. Kawaler, służąc swej wybrance ramieniem, prowadzi ją w stronę budynku, roziskrzonego wieczorowymi światłami.
Jeszcze tylko chwila, aby zdjąć płaszcz, chwila, by poprawić strój przed lustrem i jesteśmy gotowi. Z uśmiechem i podnieceniem kolejne pary mkną przez ozdobione świecami korytarze ku sali balowej. Na miejscu maturzyści wraz z partnerami ustawiają się na środku sali, podziwiając ozdoby, dzięki którym sala gimnastyczna może dorównać wykwintem salom pałacowym. Na galerii i przy wyjściu pojawiają się nauczyciele i rodzice, uśmiechając się ze wzruszenia. Wszyscy czekają na charakterystyczny dla naszej szkoły początek studniówki, czyli kunsztowny pod względem choreograficznym polonez!

W końcu rozlega się głos: „Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza…
I tak samo ruszyły trzy kolumny staszicowskiego poloneza. Środkową prowadził pan dyrektor Walotek wraz z panią profesor Kaczyńską. Po ich prawej stronie sunęli pan profesor Hassa wraz z panią profesor Jaromin. Natomiast z lewej rej wiedli pan profesor Maryniak wraz panią profesor Garnik. Pary płynęły, rozdzielały się, łączyły i wirowały, kolumny tworzyły skomplikowane układy pozwalając podziwiać stroje tańczących w pełnej krasie. A było co podziwiać! Panie prezentowały się w ferii barw, różnorodności fasonów i dodatków, a wszystkie połączenia były tak szykowne i eleganckie, że każdą damę można było podziwiać jak dzieło sztuki. Panowie asystowali im klasycznymi garniturami, starając się jednak dodać sobie trochę charakteru muszkami. Całość wyglądała magicznie. Nic więc dziwnego, że gdy tylko tańczący ukłonili się, wybrzmiały oklaski.

Po polonezie przyszedł czas na kolację, którą każdy przyjął z wdzięcznością, chcąc mieć w sobie siłę, by sprostać urokom nocy. Zaczęły się pierwsze tańce. O ile przy polonezie można było podziwiać wytworność i perfekcyjność tancerzy, o tyle teraz parkiet stał się sceną dla fantazji i nieskrępowanej radości. Towarzystwo nie zdążyło się jednak zmęczyć, ponieważ po jakimś czasie zabawę przerwano szykując jeszcze jedną atrakcję tego wyjątkowego wieczoru. Na środku sali ustawiono krzesła, sproszono nauczycieli i czekano na jedną ze szkolnych tradycji – kabaret studniówkowy. Aktorzy nie dali widowni długo czekać i już po chwili rozległ się głos: „W czerwcowy poranek profesorowie zebrali się jak zwykle w pokoju nauczycielskim”. Satyrycy, jak zawsze, stworzyli zabawne karykatury grona pedagogicznego, lecz zrobione było to z takim smakiem, że nikt nie wyglądał na obrażonego. Przeciwnie, od pierwszej sceny nauczyciele śmiali się najgłośniej!

Po kabarecie i jeszcze jednym posiłku nie pozostało już nic, jak tylko tańczyć i bawić się do białego rana. Co szczęśliwszym udało się nawet upolować jakiś taniec z którymś z nauczycieli, choć nie było to wcale takie proste. Tak nam mijały godziny tej jednej z najpiękniejszej nocy: tańce, śmiechy, rozmowy, zdjęcia. A bawiliśmy się do ostatniej minuty, mimo że ani zespół, ani DJ nie dotrzymali nam kroku.

Dzisiaj, gdy piszę ten tekst i masuję obolałe nogi, nie mogę powstrzymać uśmiechu, który pojawia się co jakiś czas na mojej twarzy. Wspomnienie minionego wieczoru zostanie z nami na zawsze jako jedyny bal spędzony wspólnie z naszymi nauczycielami w murach szkoły. Chcielibyśmy serdecznie podziękować gronu profesorskiemu za tak liczne przybycie i wiele miłych wspomnień. Ogromne podziękowania należą się też naszym rodzicom, którzy właściwie zorganizowali cały bal.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś poczuć się tak wyjątkowo jak minionej nocy.

I życzmy sobie powodzenia, bo za sto dni matura…

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć ze Studniówki.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress